Result 2018
THE PRIZE LIST OF PARIVARTAN - 2018
PAINTING COMPETITION ORGANIZED BY GNCYM
Tiny Tots (Classes LKG and UKG) Theme: "Disney Land"
Name Class School Position
Ansh Raj UKG B Bethany Convent School, Greater Noida 1st
Lov Sharma UKG C St. Joseph's School, Greater Noida 2nd
Samar Nagar UKG B Fr. Agnel School, Greater Noida 3rd
Consolation Prize
Name Class School Position
Chhavi Bhati UKG B Fr. Agnel School, Greater Noida 1
Pragna UKG A Bethany Convent School, Greater Noida 2
Himaksh Bhati UKG A Jesus and Mary Convent School, Greater Noida 3
Anshumat Kumar LKG E Jesus and Mary Convent School, Greater Noida 4
Darsh Choudhary UKG C St. Joseph's School, Greater Noida 5
Lakshay Sharma UKG C St. Joseph's School, Greater Noida 6
Himank Bhati UKG A St. Joseph's School, Greater Noida 7
Hitesh Rastogi UKG C Jesus and Mary Convent School, Greater Noida 8
Sharad Deep UKG D Jesus and Mary Convent School, Greater Noida 9
Himali UKG B Fr. Agnel School, Greater Noida 10
MINIMS (Classes 1st and 2nd) Theme: "My School"
Name Class School Position
Saanvi Garg 1 Somerville School, Greater Noida 1st
Shaararav 1 Delhi Public School, Greater Noida 2nd
Lahan Ghosh 2 Somerville School, Greater Noida 3rd
Consolation Prize
Name Class School Position
Prithish 1 Fr. Agnel School, Greater Noida 1
Sahil Verma 1 St. Joseph's School, Greater Noida 2
Kartavya Rawal 1 Jesus and Mary Convent School, Greater Noida 3
Satosannibh 1 Guru Harkrishan Public School, Delhi 4
Bhoomi Mawal 1 Ryan International School, Greater Noida 5
Gaurvi Tiwari 1 St. Joseph's School, Greater Noida 6
Morya 1 St. Joseph's School, Greater Noida 7
Kavya Garg 1 St. Joseph's School, Greater Noida 8
Bhavishya Chauhan 2 St. Joseph's School, Greater Noida 1
Parmila Baa 2 St. Joseph's School, Greater Noida 2
Angel Mishra 2 Jesus and Mary Convent School, Greater Noida 3
Divyansh Singh 2 G.D Goenka Public School, Greater Noida 4
Veer Kumar Vimal 2 St. Joseph's School, Greater Noida 5
Aadvika 2 Fr. Agnel School, Greater Noida 6
Deboshmita 2   7
Unnati 2 Fr. Agnel School, Greater Noida 8
Sub - Juniors (Classes 3rd to 5th) Theme: "Landscape"
Name Class School Position
Roshita Mahajan 3 Somerville School, Greater Noida 1st
Priyanshi Aggarwal 5 Ryan International School, Greater Noida 2nd
Priyanshi Sharma 4 Cambridge School, Greater Noida 3rd
Consolation Prize
Name Class School Position
Kuvam Piplani 3 Somerville School, Greater Noida 1
Avnee Rawat 3 Mayoor School, Noida 2
Prachi 3 Ryan International School, Greater Noida 3
Aatya 3 Cambridge School, Greater Noida 4
Drati Kumari 3 St. Joseph's School, Greater Noida 5
Samiksha Patnayak 3 Aster Public School, Greater Noida 6
Rupali Rosana 3 St. Joseph's School, Greater Noida 7
Atul 3 St. Joseph's School, Greater Noida 8
Gauri Singh 3 St. Joseph's School, Greater Noida 9
Amrisha Sharma 4 St. Joseph's School, Greater Noida 1
Prerna S. Kumar 4 Delhi Public School, Greater Noida 2
Sarah Sajjad 4 St. Joseph's School, Greater Noida 3
Ritanya Thakur 4 Somerville School, Greater Noida 4
Prushti Goswami 4 St. Joseph's School, Greater Noida 5
Ariba Rafiq 4 Delhi Public School, Greater Noida 6
Maahin Abeer Ibn Asif 4 Somerville School, Greater Noida 7
Papiya Biswas 5 Cambridge School, Greater Noida 1
Aashima Walecha 5 Ryan International School, Greater Noida 2
Naman Mishra 5 Somerville School, Greater Noida 3
Anvi Shukla 5 Somerville School, Greater Noida 4
Roshni 5   5
Abhishek Yadav 5 St. Joseph's School, Greater Noida 6
Sanjana Ghosh 5 Somerville School, Greater Noida 7
Vaishnavi Singh 5 St. Joseph's School, Greater Noida 8
Hriday Rohit Patel 5 St. Joseph's School, Greater Noida 9
Juniors (Classes 6th to 8th) Theme: "Still Life"
Name Class School Position
Aryan Kapoor 6 Ryan International School, Greater Noida 1st
Anvesha Jha 8 Bharat Ram Public School, Greater Noida 2nd
Ashmita Gupta 6 Amity International School, Noida 3rd
Consolation Prize
Name Class School Position
Nabh Maheshwari 6 St. Joseph's School, Greater Noida 1
Kanissha Srivastava 6 Kothari International School, Noida 2
Poornima Tiwari 6 St. Joseph's School, Greater Noida 3
Anjali Kar 6 Ryan International School, Greater Noida 4
Janvi Singh 6 St. Joseph's School, Greater Noida 5
Sohit Patro 6 Delhi Public School, Greater Noida 6
Roshni Verma 6 Lord Krishna Public School, Greater Noida 7
Harkrit Singh 6   8
Harshit Singh 6 Vishwabharti Public School, Greater Noida 9
Samridhi Paul 7 Delhi Public School, Greater Noida 1
Shambhavi Shahi 7 Somerville School, Greater Noida 2
Atharv Pratap Singh 7 St. Joseph's School, Greater Noida 3
Abhishek Gupta 7 Somerville School, Greater Noida 4
Saryu Mahajan 7 Greater Valley School, Greater Noida, Greater Noida 5
Raamansh Gupta 7 Lotus Valley International School, Noida 6
Chhavi Verma 7 St. Joseph's School, Greater Noida 7
Kanupriya 7 St. Joseph's School, Greater Noida 8
Gunika Saha 7 Ryan International School, Greater Noida 9
Jagruti Yadav 8 Somerville School, Greater Noida 1
Nandini Negi 8 Bharat Ram Global School, Greater Noida 2
Pragya Duggal 8 Ryan International School, Greater Noida 3
Alok Mishra 8 Jesus and Mary Convent School, Greater Noida 4
Raj Mallick 8 Bharat Ram Global School, Greater Noida 5
Sanskriti Srivastav 8 J.P International School, Greater Noida 6
Bhavya Atharva 8 Ryan International School, Greater Noida 7
Suhani Verma 8 St. Joseph's School, Greater Noida 8
Rishu Rawat 8 Jesus and Mary Convent School, Greater Noida 9
Seniors (Classes 9th to 12th)Theme: "Express your deepest dreams and desires with colours"
Name Class School Position
Shrija Banerjee 10 St. Mary's School, Delhi, Delhi 1st
Tabassum Praveen 11 Marigold School, Greater Noida 2nd
Ekta 10 Ryan International School, Greater Noida 3rd
Consolation Prize
Name Class School Position
Chaitanya Tandon 9 Ryan International School, Greater Noida 1
Ishita Mahajan 9 Somerville School, Greater Noida 2
Saraswati 9 Delhi Public School, Greater Noida 3
Saumya Garg 9 Delhi Public School, Greater Noida 4
Vedhika Chauhan 9 Cambridge School, Greater Noida 5
Palak Rana 9 Jesus and Mary Convent School, Greater Noida 6
Preeti K. Roy 9 Fr. Agnel School, Greater Noida 7
Prithvi Singh Jana 9   8
Gazal Rana 9 Delhi Public School, Greater Noida 9
Toshan Jha 9 Ryan International School, Greater Noida 10
Jyoti 10 Jesus and Mary Convent School, Greater Noida 1
Anjali Sahu 10 Ryan International School, Greater Noida 2
Ati Rawal 10 Ursuline Convent Senior Secondary School, Greater Noida 3
Harshita Saratkar 10 Ryan International School, Greater Noida 4
Prince Lohia 10 Ryan International School, Greater Noida 5
Prianka Sachi 10 Ursuline Convent Senior Secondary School, Greater Noida 6
Pragya Rajput 10 Ryan International School, Greater Noida 7
Tanu Lohia 10 Ryan International School, Greater Noida 8
Mansvi Maheshwari 11 Apeejay International School, Greater Noida 1
Harhsita Sharma 11 Delhi Public School, Greater Noida 2
Isha Sharma 11 St. Joseph's School, Greater Noida 3
Nancy Prasad 11 Cambridge School, Greater Noida 4
Manya Singh 11 Delhi Public School, Greater Noida 5
Tanshika Saxena 11 Rameesh International School, Greater Noida 6
Nicky Kumari 11 Ryan International School, Greater Noida 7
Sana Mohan 11 Fr. Agnel School, Greater Noida 8
Angelika Baradan 11 Ryan International School, Greater Noida 9
Charul Aggarwal 12 St. Joseph's School, Greater Noida 1
Jasmine Chaudhary 12 Cambridge School, Greater Noida 2
Syada Afifa Kirmani 12 St. Joseph's School, Greater Noida 3
Nisha Thakur 12 Marigold Public School, Greater Noida 4
Vidhi Tomar 12 St. Joseph's School, Greater Noida 5
Vinay Sharma 12 Dharam Public School, Greater Noida 6
Nitya Soni 12 Cambridge School, Greater Noida 7
Tanya Singh 12 Greater Valley School, Greater Noida 8
Devansh Anand 12 Blooming Flowers, Greater Noida 9
Super Seniors (Above 18 yrs.) Theme: "Cosmos Painting"
Name Class Institution Position
Akash Sharma     1st
Sakshi Mavi   Ryan International School, Greater Noida 2nd
Srishti Sharma     3rd
Consolation Prize
Name Class Institution Position
Ananya Bhattacharya     1